Om os

Om os

Om os!

smash!bang!pow! sprænger rammerne for talent. 

Vi vil skabe sublime rum, hvor vi sammen med artister og publikum kan eksperimentere og vokse i et tillidsfuldt og kreativt partnerskab. For talent smitter. 

smash!bang!pow! bestræber sig på at skabe den ultimative platform for kunstnere, hvis fortælling er relevant og ærlig, og hvis musik formår at udfolde fortællingen. Vi har øjnene rettet mod nyskabere og entreprenører, men glemmer ikke dem, der skriver historie. Musik og fortællinger, der årti efter årti formår at flytte og bevæge mennesker – måske ligefrem at flytte magt – er uundværlige i ethvert samfund. 

Med en ejerkreds, der tæller internationale sværvægtere, kan og vil smash!bang!pow! garantere soliditet og professionalisme for alle samarbejdspartnere. Vi vil give et stedsevarende løft til musikkens økosystem som en transparent og troværdig medspiller, der vinder både terræn og tillid. En tillid, vores medarbejdere hver dag gør sig umage med at leve op til. Vi vil alle det sublime. 

Holdet!

Nikolaj Thorenfeldt
CEO
nikolaj@smashbangpow.dk

Jens Pedersen
Managing Director
jens@smashbangpow.dk

Nicolaj Rasmussen
COO
nicolaj.rasmussen@smashbangpow.dk

Xenia Grigat
Senior Promoter
xenia@smashbangpow.dk

Keith Lemmon
Event Director
keith@smashbangpow.dk

Tobias Kippenberger
Business Development Manager
tobias@smashbangpow.dk

Kasper Bisgaard
Agent / Promoter
kasper@smashbangpow.dk

Emma Hestbæk
Promoter
emma@smashbangpow.dk

Katrine Kamp
Project Leader
katrine@smashbangpow.dk

Diana Uh
Marketing Coordinator
diana@smashbangpow.dk

Lotte Van Riel
Promoter Coordinator
lotte@smashbangpow.dk

Palle Ehlig-Jensen
Finance & administration manager
palle@smashbangpow.dk

Shiva Le
Community Manager
shiva@smashbangpow.dk

Karl Torp Brixvold
Agent Coordinator
karl@smashbangpow.dk

Beate Bloch Christensen
Grafiker
beate@smashbangpow.dk

Smash!Bang!Pow! ApS
MIKKEL BRYGGERS GADE 1A, 1. TV
1460 København K
CVR: 33072635 / VAT: DK-33072635
info@smashbangpow.dk