Om os

Om os

Om os!

smash!bang!pow! sprænger rammerne for talent. 

Vi vil skabe sublime rum, hvor vi sammen med artister og publikum kan eksperimentere og vokse i et tillidsfuldt og kreativt partnerskab. For talent smitter. 

smash!bang!pow! bestræber sig på at skabe den ultimative platform for kunstnere, hvis fortælling er relevant og ærlig, og hvis musik formår at udfolde fortællingen. Vi har øjnene rettet mod nyskabere og entreprenører, men glemmer ikke dem, der skriver historie. Musik og fortællinger, der årti efter årti formår at flytte og bevæge mennesker – måske ligefrem at flytte magt – er uundværlige i ethvert samfund. 

Med en ejerkreds, der tæller internationale sværvægtere, kan og vil smash!bang!pow! garantere soliditet og professionalisme for alle samarbejdspartnere. Vi vil give et stedsevarende løft til musikkens økosystem som en transparent og troværdig medspiller, der vinder både terræn og tillid. En tillid, vores medarbejdere hver dag gør sig umage med at leve op til. Vi vil alle det sublime. 

Nikolaj Thorenfeldt
CEO
nikolaj@smashbangpow.dk

Nicolaj Rasmussen
COO
nicolaj.rasmussen@smashbangpow.dk

Xenia Grigat
Senior Promoter
xenia@smashbangpow.dk

Keith Lemmon
Event Director
keith@smashbangpow.dk

Katrine Kamp
Project Leader
katrine@smashbangpow.dk

Emma Hestbæk
Promoter
emma@smashbangpow.dk

Lotte Van Riel
Promoter Coordinator
lotte@smashbangpow.dk

Anders Hein
Digital Marketing Manager
anders.hein@smashbangpow.dk

Diana Uh
Campaign Manager
diana@smashbangpow.dk

Palle Ehlig-Jensen
Finance & administration manager
palle@smashbangpow.dk

Maria Schröder
Accountant
maria.schroeder@smashbangpow.dk

Nikolaj Kjærgaard
Marketing Project Manager
kjaergaard@smashbangpow.dk

Shiva Le
Community Manager
shiva@smashbangpow.dk

Gitte Madsen
Senior Communication Advisor
gitte@smashbangpow.dk

Anni Vejstrup
HR Consultant
anni@smashbangpow.dk

Kasper Bisgaard
Head of Agency
kasper@smashbangpow.dk

Karl Torp Brixvold
Agency Coordinator
karl@smashbangpow.dk

Arthur Green
Agent / Agency Coordinator
arthur@smashbangpow.dk

Tobias Rye Adomat
Agency Production
toad@sbp.dk

Adam Allen
Agency Finance
adam@smashbangpow.dk


Smash!Bang!Pow! ApS
Knabrostræde 3A, 4. sal
1210 København K
CVR: 33072635 / VAT: DK-33072635
info@smashbangpow.dk